Szuwarek to łódka przeznaczona do wędkowania i rekreacji. Kompaktowa budowa pozwala na łatwy transport, łódka jest lekka i wykonana z polietylenu odpornego na zrysowania i przebicia. Szuwarek doskonale sprawdza się zarówno napędzany wiosłami jak i małym silnikiem elektrycznym lub spalinowym. Łódka zapewnia wygodne pływanie dla dwóch, a nawet trzech osób. Wyposażenie Szuwarka możesz dowolnie konfigurować. Kadłub daje możliwość wyboru dowolnego wariantu w skład którego mogą wchodzić, do wyboru: drewniana ławka, bakista rufowa, bakista środkowa.

 
 
 

Specyfikacja:
Kategoria - Łódź rekreacyjna - kategoria D
Jednostka zaprojektowana do rejsów na wodach osłoniętych,
małych zatokach, małych jeziorach, rzekach i kanałach przy
sile wiatru do 4◦ B włącznie i znaczącej wysokości fali nie
przekraczającej 0.3 m ze sporadycznymi falami o wysokości
0.5 m, spowodowanymi np. przez przepływające obok statki.


Dane techniczne:
Długość całkowita - 2.58 m
Szerokość całkowita - 1.44 m
Wysokość całkowita - 0.52 m
Długość w linii wodnej - 2.46 m
Max szerokość w linii wodnej - 1.32 m
Wysokość wolnej burty przy maksymalnym
dopuszczalnym obciążeniu - 0.26  m
Masa jednostki pustej - 65 kg    
Ilość osób - od 1 do 3
Maksymalna nośność - 350 kg
Maksymalna moc silnika 2 KM - 1500 W
Materiał kadłuba - LDPE
Budowa kadłuba - dwupłaszczowa zamknięta
Technologia wykonania - formowanie rotacyjne
Zalecana długość wioseł - 2.1 m            


Wyposażenie podstawowe:
Knagi plastikowe 170 mm - 2 szt.
Rączka plastikowa 145 mm - 1 szt.
Bakista dziobowa - 1 szt.


Wyposażenie dodatkowe:
dulki do wioseł
wiosła 2.1 m
bakista
ławka


 

 

Opis szczegółowy

Szuwarek to lekka łódź wiosłowa przeznaczona do wędkowania i rekreacji. Dzięki małej wadze (tylko 65 kg) można ją wykorzystywać na akwenach o trudnym dostępie do brzegu, gdzie sprzęt przenosić trzeba ręcznie. Kompaktowa budowa pozwala na łatwy transport na przyczepce czy nawet na dachu samochodu.

Łódka zbudowana jest z polietylenu, tworzywa całkowicie odpornego na działanie czynników atmosferycznych, nie chłonącego wody i bardzo wytrzymałego nawet w niskich temperaturach, czym przewyższa inne materiały -jak żywice poliestrowe i drewno. Zwłaszcza wysoka wytrzymałość udarnościowa sprawia, że łódka wykonana z tego materiału nie uszkodzi się przy uderzeniu w brzeg czy kamienie na dnie.

Łódki z polietylenu nie trzeba malować ani poddawać konserwacji, przez co nawet przy intensywnej eksploatacji bardzo długo zachowuje sprawność.

Polskim konstruktorom Szuwarka 260M chodziło o stworzenie rozwiązania małego, lekkiego, ale i bardzo bezpiecznego. Polietylen sam w sobie jest lżejszy od wody, a dodatkowo łódka jest dwupłaszczowa (ma podwójne dno) i posiada wiele komór wypornościowych, więc nawet przy przewróceniu łódki, przedziurawieniu jednej lub dwóch powłok i całkowitym wypełnieniu wodą - łódka utrzymuje się na wodzie, a załoga ma cały czas bezpieczne oparcie.

Ostro zarysowany dziób gładko przechodzący w szeroką rufę zapewnia niskie opory czołowe przy jednoczesnej zwrotności i stabilności konstrukcji. Dzięki temu Szuwarek 260M doskonale sprawdza się zarówno napędzany wiosłami, jak i małym silnikiem elektrycznym lub spalinowym. Użytkownicy zwracają uwagę na łatwość manewrowania, małą bezwładność i prawie zerowy przechył w zakręcie.

Szuwarek jest małą łódką, ale zapewnia wygodne pływanie dla dwóch, a nawet trzech osób. Na rufie, w środkowej części i na dziobie zamontowane są wygodne siedziska, ławeczki stanowiące integralną część łódki.

Monolityczna konstrukcja sprawia, że Szuwarek jest bardzo łatwy do umycia, wnętrze łódki nie ma zakamarków czy trudno dostępnych miejsc, gdzie mógłby się gromadzić brud.

Szuwarek to łódka bezpieczna, praktyczna i trwała, a przy tym - po prostu ładna.

Bezpieczeństwo Szuwarka potwierdziły badania przeprowadzone przez Państwowy Rejestr Statków co skutkuje oznakowaniem łódki znakiem CE.